CrossFit czy CrossBox? Za jakość odpowiada CrossFit!

Jaka jest różnica pomiędzy CrossFitem a CrossBoxem? Na pierwszy rzut oka na pewno w pisowni, ale chodzi o coś znacznie ważniejszego – o AFILIACJĘ, dzięki której box działa na określonych zasadach, a to z kolei skutkuje najwyższą jakością Waszych treningów. Za ich jakość odpowiada CrossFit.

Afiliacja?

Żeby jednak zrozumieć, czym różni się jakość CrossBoxa od jakości CrossFitu trzeba wytłumaczyć, czym jest ta tajemnicza afiliacja. Otóż sama idea afiliacji powstała z potrzeby odejścia od skomercjalizowanych klubów fitness, gdzie uważność na jakość treningów jak i samego otoczenia przestała spełniać oczekiwania ćwiczących CrossFit.

Stąd też zainteresowanie kameralnymi lokalami, do których przychodzi się po prostu potrenować, rywalizować w grupach, świetnie się bawić, żeby na koniec móc zbić piątkę i napić się wspólnie kawy.
Bez presji, z orientacją na dbałość o szczegóły, zarówno treningowe, jak i sprzętowe, oraz w dużej przestrzeni, gdzie każdy odnajdzie się bez trudu.

Afiliowane boxy CrossFit w praktyce.

Wchodząc do każdego afiliowanego boxa CrossFitowego na świecie oferta reprezentująca markę CrossFit powinna być taka sama. Mowa tutaj zarówno o strukturze treningu, jak i o zwyczajach panujących w boxie. Nauralnym jest, że każdy box ma swoją niepowtarzalną atmosferę (#emctowy), ale zasady panują wszędzie takie same, w każdym afiliowanym boxie na świecie.

  • ZBIÓRKA POD TABLICĄ – biała tablica to wyposażenie, które spotkacie w każdym boxie na świecie. To pod nią się spotykamy, witamy i czytamy, jaki WOD został przygotowany na dany dzień.

  • ODPRAWA I OMÓWIENIE TRENINGU – nie potrfiasz odszyfrować skrótów na tablicy? Nie pamiętasz czym różni się Clean od Squat Cleana? To jest ten moment, w którym trener lub trenerka dokładnie omówią WOD, przekażą wskazówki, jak wykonać trening, a także … to jest SUPER WAŻNE – zapytają o ewentualne kontuzje. Po to, aby zeskalować ruchy dla Ciebie.

  • TRENING WŁAŚCIWY – obowiązkowym elementem treningu jest rozgrzewka dostosowana do konretnego treningu, a także nauka poprawnej techniki. Dotyczy to wszystkich klas – także zaawansowanych!

  • ZAPISANIE WYNIKÓW – biała tablica jest także po to, aby zapisać swoje wyniki. Jeśli chcesz – możesz porównać je z innymi, ale to jest przede wszystkim informacja dla Ciebie – jak dużo z siebie dała(e)ś na treningu i jak świetną robotę wykonała(e)ś! Brawo TY!
  • ZBICIE PIĄTKI – nie ukrywamy – to najlepsza część treningu i nagroda. Wszyscy są zmęczeni ale uśmiechnięci, i naładowani endorfinami na cały dzień. O to chodzi.

Tak (w dużym skrócie) powinien wyglądać ramowy przebieg WODu (Workout of the Day).

Jeśli chcesz trenerować CrossFit – zapytaj o kwalifikacje trenerów.

Co warto podkreślić- największą jakością, jaką niesie CrossFit poprzez afiliację, jest jednolite i jakościowe wyszkolenie kadry trenerskiej. W przeciwieństwie do CrossBoxów, CrossFit stawia tutaj jasne warunki do spełnienia, których w żaden sposób nie można obejść.

Pierwszym wymogiem ubiegania się o afiliację jest ukończenie przez trenera kursu Level 1. Jest to jeden z czterech certyfikatów w nominacji trenerskiej, o który można się ubiegać z ramienia CrossFit.

Co to oznacza? Każdy trener po ukończeniu z sukcesem kursu CF-L1 jest przeszkolony kompleksowo i uniwersalnie z zakresu metodologii CrossFitu. Jako ambasador marki ma popularyzować CrossFit i nauczać atletów zgodnie z naukami i konceptami, które wyniósł ze szkolenia. Tego typu jakości nie dostaniemy w CrossBoxach.

Każdy z trenerów i trenerek w Elektromocy posiada odpowiednie kwalifikacje, aby poprowadzić Twój trening CrossFit na najwyższym poziomie. I jesteśmy z tego dumni.

CrossFit czy CrossBox? Co nas szczególnie odróżnia od klubu fitness?

Czym byłby CrossFit bez swojego najważniejszego komponentu jakim jest SPOŁECZNOŚĆ? No właśnie, zwykłym klubem fitness. Z angielskiego community ma na celu zrzeszać ludzi do aktywności poza treningowej. Każdy kto został w EMC chociaż raz na kawie przy dużym stole wie o czym mowa. Bo w boxie można nie tylko trenować, ale też pracować, wspierać się na różnych płaszczyznach czy zawierać przyjaźnie na lata.

Reasumując, jakość za jaką odpowiada CrossFit jest nie do podrobienia przez sieciówkowe Crossboxy, które są łudząco do siebie podobne. CrossFit daje tę swobodę, że każdy box może mieć swoją niepowtarzalną strukturę a mimo to zasady ogólnie panujące są uniwersalne. Warszawa, Berlin czy Nowy Jork- nie ma znaczenia, w którym miejscu na świecie zawitasz do boxa, nasza wielka crossfitowa rodzina na pewno powita Cię ciepło. Do zobaczenia na sali!

CrossFit Community

#EMCtoWY

CrossFit Elektromoc Community

Nie wiesz, czym jest BOX?

Przeczytaj nasz słownik podstawowych pojęć CrossFit.

Ok, nie musisz – BOX to nazwa miejsca, w którym trenuje się CrossFit. A czy wiesz, że CrossFit Elektromoc to jeden z pierwszych boxów w Polsce? Od początku jesteśmy afiliowani i tak zostanie.

CrossFit Afiliacja

Jeśli szukasz informacji o afiliacji i boxach afiliowanych na świecie zachęcamy do przeczytania oficjalnego artykułu CrossFit.

Zapisz się na swój  pierwszy darmowy trening i dołącz do naszych Klubowiczów!