O co chodzi z tym całym CrossFit Open 2022?

Za kilka tygodni ( a dokładnie 24 lutego) zacznie się CrossFit Open, czyli pierwszy etap eliminacji do międzynarodowych zawodów – CrossFit Games.

Rejestracja na stronie CrossFit Games już ruszyła. Open trwa 3 tygodnie i składa się z 3 treningów. W każdym tygodniu w publikowany jest jeden trening, a uczestnicy mają 4 dni – od piątku do poniedziałku – na jego wykonanie i wpisanie swojego wyniku online.

Do CrossFit Open możesz dołączyć niezależnie od wieku, stażu treningowego czy możliwości ruchowych. Każdy trening ma wersję Rx, skalowaną, a także kilka wersji dla starszych grup wiekowych oraz dla zawodników Adaptive – zawodników z niepełnosprawnością ruchową.

Co roku setki tysięcy osób z całego świata – od zawodowców do emerytów – dołącza do CrossFit Open i mierzy się z tymi samymi treningami. W Elektromocy też zachęcamy wszystkich do udziału w CrossFit Open 2022!

“No dobra, ale przecież ja nie pojadę na CrossFit Games… Po co mi CrossFit Open 2022?!”

Może zastanawiasz się, po co się w to bawić, jeżeli nie jesteś elitarnym zawodnikiem i CrossFit Games obejrzysz co najwyżej w telewizji. No więc dlaczego “zwykli śmiertelnicy”, którzy nie mają ambicji dołączenia do światowej czołówki, też powinni startować w Open? Oto 5 powodów.

1. Weź udział w CrossFit Open 2022, aby się sprawdzić. 

Raz w roku cały “crossfitowy świat” wykonuje w tym samym czasie te same treningi, a wszystkie dane o wynikach można potem obejrzeć w internecie.

Możesz sprawdzić, jak wypadasz na tle swojej grupy wiekowej w Polsce albo które miejsce dałby Ci Twój wynik gdybyś startował na Sri Lance ;) Można przejrzeć klasyfikacje według zawodów albo utworzyć własny ranking.

Poza tym, co roku jeden z treningów Open to powtórka któregoś WODa z poprzednich lat.
Jeśli startujesz już od jakiegoś czasu, możesz porównać swój aktualny wynik z wcześniejszym i przybić sobie piątkę za progres.

 

2. Weź udział w CrossFit Open 2022, żeby przekroczyć swoje granice.

W każdym CrossFit Open pojawiają się ruchy, które dla wielu są jeszcze poza zasięgiem. No właśnie – jeszcze! Pracujesz nad podciąganiem, muscle-upem, czy chodzeniem na rękach ale na razie się nie udało? Wykorzystaj magię Open!

To nie żart.

Mimo że nikt z nas nie walczy o awans do CrossFit Games [jak to nikt z nas!? -przyp. red.],
to i tak adrenalina skacze i każdy daje z siebie 110%, żeby zaliczyć jeszcze jedno powtórzenie. Bywa, że nagle ostatni kawałek układanki wskakuje na miejsce i mamy to – pierwsze udane pompki w staniu na rękach czy podciągnięcia.

3. Weź udział w CrossFit Open 2022, żeby mieć motywację na kolejny rok!

Nie ma co się oszukiwać – Open obnaży też Twoje słabości. Może nie trzeba było uciekać ze wszystkich treningów, gdzie pojawia się skakanka (to ja parę la temu!) – [i jeden z trenerów EMC wciąż – przyp. red.]

Może potrzebujesz popracować nad techniką podnoszenia ciężarów, a może WOD gimnastyczny sprowadził Cię do parteru? Niezależnie od tego, czego zabrakło do pełnego sukcesu – masz kolejny rok aby się na tym skupić. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, poproś o pomoc trenera, a przed Open 2023 na pewno będziesz sprawniejszą wersją siebie.

4. … bo #EMCCommunity.

Co roku bawimy się w to wspólnie. Treningi CrossFit Open robimy na klasach, wspieramy się, dopingujemy, sędziujemy, obmyślamy strategie na kolejne podejścia. To taki crossfitowy karnawał, którym żyje cały box (nie tylko nasz).

5. Zapisz się na CrossFit Open 2022, aby móc uczciwie powiedzieć, że startujesz w mistrzostwach świata!

Brzmi dumnie, prawda? :)

Pracujesz nad podciąganiem, muscle-upem, czy chodzeniem na rękach ale na razie się nie udało? Wykorzystaj magię Open!

Jak zapisać się na CrossFit Open 2022?

Zapraszamy na oficjalną stronę CrossFit Games, gdzie znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, a o szczegóły pytaj też w Klubie. Pomożemy!

 

Zapisz się na swój  pierwszy darmowy trening i dołącz do naszych Klubowiczów!