Jaki sprzęt będzie Ci potrzebny na pierwszym treningu CrossFit?

Chcesz przyjść na swój pierwszy trening? A może niedawno dołączyłeś lub dołączyłaś do grupy “Beginners” i zastanawiasz się nad kupnem sprzętu mimo, że to Twój pierwszy lub jeden z pierwszych treningów CrossFit?

Byś może widziałe(a)ś w internecie promocje sprzętów, bez których trening rzekomo jest niemożliwy do zrobienia – od stabilizatorów kolan po separatory palców u nóg (naprawdę coś takiego istnieje!)?

A może rozważasz zakup najnowszych butów ciężarowych, choć cena jest zaporowa? [niektórzy nie tylko rozważali ale i kupili, bo ładnie wyglądały – przyp. red.]

Spokojnie!

Przygotowałam dla Ciebie listę sprzętu na Twój pierwszy trening CrossFit – to absolutny TOP 5 (z bonusem)!

Żeby zacząć trenować CrossFit potrzebujesz tak naprawdę kilku rzeczy i nie musisz rujnować swojego budżetu.

Z czasem być może uznasz, że niektóre “gadżety CrossFit” są przydatne, ale na dobry początek wystarczy zestaw podstawowy. Uwierz mi – niczego więcej Ci nie potrzeba na początek.

Po pierwsze – buty na zmianę.

Buty do CrossFitu powinny mieć cienką płaską podeszwę i niewielką amortyzację. Niezbyt dobrym wyborem są miękkie buty biegowe. Nie dają one stabilności potrzebnej przy ruchach wykorzystywanych w CrossFicie i dlatego mogą zwiększyć ryzyko kontuzji.

Po drugie – ubranie.

Każdy sportowy strój, w którym jest Ci wygodnie, będzie OK. Do niektórych ruchów lepiej nadają się długie spodnie albo dłuższe skarpety, żeby nie podrapać sobie piszczeli.

W zimniejszych porach roku warto wziąć ze sobą bluzę, którą możesz zdjąć po rozgrzewce. I to w zasadzie tyle.

Żartujemy czasem, że “co się nie doćwiczy to się dowygląda.” Faktycznie – asortyment CrossFitowych ciuchów różnych marek jest ogromny, ale nikt nie zwraca uwagi na to, czy masz koszulkę z najnowszej kolekcji i jak wyglądasz na treningu. Nie u nas. Zwłaszcza że naprawdę dobry trening poznaje się po tym, że koszulka idzie w kąt ;)

Po trzecie – woda.

Warto mieć ze sobą coś do picia. Może być woda albo napój izotoniczny. Cokolwiek lubisz, byle bezalkoholowe i raczej nie gazowane. Jeśli jednak przypadkiem zostawisz bidon w domu, spokojnie – na recepcji bez problemu kupisz napoje.

Po czwarte – skakanka.

To właściwie jedyny gadżet, który warto kupić na początku treningowej przygody. Mamy w boksie trochę “dyżurnych” skakanek, ale bardziej komfortowo korzysta się z takiej, która jest dopasowana do wzrostu. Skakankę możesz kupić na recepcji albo w internecie. Na początek wystarczy najprostszy model za kilkadziesiąt złotych.

Po piąte – ręcznik.

Nie tylko pod prysznic. Zabierz go na salę, aby położyć np na ławce do wyciskania lub na podłodze, kiedy się kładziemy. Tutaj również recepcja poratuje zapominalskich – można wypożyczyć ręcznik, jeśli zdarzy Ci się zapomnieć własnego.

I to wszystko! Baw się dobrze na treningu.

Ach… byłabym zapomniała. Najważniejsze na udany start jest zabranie ze sobą …DOBREGO HUMORU I POZYTYWNEGO NASTAWIENIA :)

Czy wiesz, że na miejscu mamy szeroki wybór skakanek?

Jeśli chcesz uczyć się Double Unders na własnej skakance i rozważasz jej zakup – koniecznie obejrzyj nasz Wielki Test Skakanek do CrossFitu.

Nie wiesz jeszcze, czym jest Double Unders?

Jasne. Nie musisz wiedzieć wszystkiego od razu. Zajrzyj do naszego Słownika Pojęć CrossFitowych.

Zastanawiasz się jak często powinno się ćwiczyć CrossFit?

Przeczytaj koniecznie artykuł Kacpra Wiśniewskiego o tym, jak planować dni treningowe, aby zobaczyć efekty.

Zapisz się na swój  pierwszy darmowy trening i dołącz do naszych Klubowiczów!