CrossFit na Dzień Mamy? To najlepszy prezent. Kropka.

Zbliża się ten wyjątkowy dzień, gdy pragniemy pokazać naszym Mamom, jak bardzo doceniamy to, że się o nas troszczą, kochają i że tyle musiały dźwigać (albo wciąż muszą) na swoich barkach – dosłownie i w przenośni. Nie wnikamy w to drugie, bo również nie byliśmy lub wciąż nie jesteśmy aniołkami, które sprawiają, że macierzyństwo to nieustanne pasmo radości i błogostanu naszych Mam.

Wszyscy wiemy, że nasze Matki dźwigają. Dużo. Jak dużo? O tym niżej, ale najpierw …

Twoja checklista prezentowa. Nie dziękuj, korzystaj!

Nie masz pomysłu na prezent dla Mamy? Albo dla Mamy swoich dzieci? Spokojnie, spieszymy z pomocą, oto checklista dla Ciebie:

  • Kwiaty. Cięte, doniczkowe, tuja do ogrodu, z bibuły … Nie ważne. Kwiaty muszą być.

  • Cukier – ciasto, ciastka, ciasteczka, lody, czekolada, bombonierka. Na cukrze zna się Kawiarnia Drugie Piętro.

  • Imienne zaproszenie na 7 DNI darmowych treningów w EMC o wartości 100 PLN (TY ODBIERASZ JE ZA FREE!)
    Spraw, że Twoja Mama zobaczy jaka jest silna, dostanie chwilę tylko dla siebie a trening u nas wywoła uśmiech na Jej twarzy!

Brzmi jak świetny plan na prezent? Jeśli Twoja Mama (wiek nie ma znaczenia, serio!) lub Matka Twojego dziecka jeszcze nigdy nie trenowała z nami, to jest to doskonała okazja, aby podarować Jej szansę na zdrowie, uśmiech i chwile, które spędzi myśląc tylko i włącznie o sobie.*

Ile udźwignie Matka?

Odpowiedź jest oczywista – tyle ile będzie musiała, czyli najczęściej bardzo dużo.

Normy dźwigania BHP dla kobiet dopuszczają noszenie przedmiotów ważących nie więcej niż 12 kilogramów przy pracy stałej na odległość nie dłuższą niż 25 metrów oraz 20 kilogramów w przypadku pracy dorywczej wykonywanej od czasu do czasu. W przypadku pracy stałej normy dźwigania i podnoszenia ciężarów powyżej obręczy barkowej i gdy kąt nachylenia jest większy niż 30 stopni, a półka oddalona jest o 4 metry – wynoszą 8 kilogramów, natomiast jeśli kąt nachylenia jest mniejszy niż 30 stopni i wysokość sięga 4 metrów – norma dopuszczalna to 12 kilogramów. (Źródło dla tych, którzy potrzebują :>)

To tyle. Przepisy BHP jasno regulują kwestie tego ile w pracy kobieta może podnosić, ale wszyscy wiemy, że nasze Matki na codzień podnoszą znacznie więcej i często są tego zupełnie nieświadome! Zastanówmy się ..

  • Ile mogą ważyć przeciętne torby z zakupami (zwłaszcza podczas tygodnia tematycznego w Lidlu :>)?
  • Ile waży dwulatek, który tu-teraz-natychmiast chce na ręce, bo tak?
  • Ile waży wózek z niemowlakiem, bratem/siostrą dwulatka z punktu wyżej?

To tylko jeden z przykładów z życia wziętych. My wiemy, jak silne są Mamy – codzienny tonaż, który przerzucają kobiety, mógłby zawstydzić niejednego Leszka [Nie mogłam nie wspomnieć – przyp.red.]

Wiemy też, że oprócz siły, liczy się przede wszystkim technika! Z okazji Dnia Matki zaproś Mamę na CrossFit, to najlepszy prezent.

* Chcesz zadbać o zdrowie swojej Mamy, która jeszcze u nas nie była? Zapraszamy! Pomożemy wybrać idealną opcję prezentową dla Ciebie i Twojej Mamy ♥

TEAM RECEPCJA
Potrzebujesz argumentów dla Mamy a nudne fakty o ciężarach były zbyt nudne?

Przeczytaj nasz artykuł o kobietach trenujących CrossFit – Dziewczyno, chodź do boxa!

Jesteś już całkiem dużym dzieckiem, a Twoja Mama może myśleć, że CrossFit nie jest dla Niej?

Zapisz się na swój  pierwszy darmowy trening i dołącz do naszych Klubowiczów!

WCHODZĘ W TO!